Etiketler Formula 1

Etiket: formula 1

W Serisi, ilk kadın Formula 1 şampiyonunu çıkarmanın peşinde

Kadınlar motor sporlarında çok fazla öne çıkmadı ancak W Serisi, sadece kadınlar için tasarlanmış bir yarış takvimi başlatarak bunu değiştirmeye çalışacak.

‘Grid Kızları’ Formula 1’e veda ediyor

Yaklaşık 1 ay süren tartışmaların ardından Formula 1 yönetimi 'Grid kızlarının' artık organizasyonda yer almayacağını duyurdu.

Formula 1’in logosu değişti

Formula 1'i satın alan Liberty Media, Formula 1 'de birçok yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Şirket, ilk olarak organizasyonun logosunu değiştirdi.

Felipe Massa, Formula 1 kariyerine 2. kez nokta koyuyor

Felipe Massa, uzun Formula 1 kariyerine son noktayı koymaya hazırlanıyor. Brezilyalı pilot önümüzdeki sene Williams’ın direksiyonunda olmayacak.

Aston Martin, Formula 1’e göz kırptı

Aston Martin, FIA'nın 2021 yılından itibaren Formula 1'de kullanılacak sistemler için açıkladığı tasarının ardından F1'e ayak basabileceğini açıkladı.

FIA, F1’de V6 hibrit motorlar ile devam etmek istiyor

2021 yılından itibaren geçerli olacak yeni F1 motorları için uzun zamandır beklenen önergeler açıklandı. FIA, V6 Turbo Hybrid motorlarla devam etmek istiyor.

Schumacher’in Ferrari F2001 aracı satışa çıkıyor

Michael Schumacher'in 2001 yılında kullandığı F2001 aracı müzayedede açık arttırmaya sunulacak. Müzayede 16 Kasım'da New York'ta düzenlenecek.

McLaren’in yeni motor tedarikçisi Renault olacak

McLaren, Honda ile ortaklığını motor sorunları nedeniyle sonlandırdı. Marka önümüzdeki 3 sene için Renault ile sözleşme imzaladı.

Fernando Alonso’nun kullanacağı McLaren-Honda IndyCar

Alonso, yeni aracıyla İndianapolis 500'de sahneye çıkacak. İki dünya F1 şampiyonu unvanına sahip Fernando Alonso'nun  McLaren-Honda IndyCar ile İndianapolis 500'de sahneye çıkacağını biliyorduk. Artık yarışacağı...

Bu sezon F1 izlemek için altı neden

Şimdiye kadar zorlu zamanlar geçirmiş olabilir ama Bernie’den sonraki Formula 1, yeni bir yöne doğru ilerliyor. Devamı Topgear Nisan sayısında...