Etiketler Tesla

Etiket: tesla

Tesla, rekor üretim rakamlarını açıkladı

Yatırımcıların ve müşterilerin endişelerinin önüne geçmek Tesla, yılın ilk çeyreğindeki üretim ve teslimat rakamlarını açıkladı.

100 binden fazla Tesla Model S geri çağrılıyor

Tesla, Nisan 2016’dan önce üretilen yaklaşık 123.000 adet Model S’yi hidrolik direksiyon sorunu nedeniyle geri çağırma kararı aldı.

Tesla’dan yeni Roadster sürprizi

Tesla, büyük bir sürprize imza atarak yeni nesil Roadster modelini de tanıttı. Yeni model sahip olduğu performans değerleri ile dikkat çekti.

Tesla Semi, 800 km’lik menzille geldi

Tesla, elektrikli tırı Semi'yi sonunda ortaya çıkardı. Elekttrikli araç sahip olduğu 800 km'lik menzili ile dikkat çekerken 100 km/s hıza 5 saniyede çıkıyor.

Tesla sanıldığı kadar çevre dostu olmayabilir

MIT'nin yaptığı bir araştırmaya göre araçların yaşam döngüleri boyunca yaptıkları CO2 salınımı hesaplanınca elektrikli Tesla'nın sanıldığı kadar çevre dostu olmadığı anlaşılıyor.

Tesla Model 3’ün üretimini yakından izleyin

Daha önce Tesla’nın üretim hattını hiç merak ettiniz mi? Biz ediyorduk. Marka tarafından paylaşılan video ise tüm merakımızı giderdi.

Tesla’nın elektrikli tırı Semi’nin tanıtım tarihi yaklaşıyor

Tesla, elektrikli kamyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtım tarihi daha önce ertelenen Semi, 16 Kasım'da Kaliforniya'da görücüye çıkacak.

Tesla, son çeyreği zararla kapattı

Model 3'ün üretiminde sıkıntılar yaşamakta olan Tesla, son çeyreği zararla kapattı. Marka, bu sebepten ötürü modelin üretimini üç ay ertelemek durumunda kaldı.

Tesla, Çin’de de fabrika açıyor

Tesla’nın Çin'de bir üretim tesisi kurmak için hükümetle anlaştığı açıklandı. Tesla, üretim için yerel bir üreticiyle herhangi bir ortaklık kurmayacak.

Tesla, Model 3’ün ateşli versiyonu için çalışmalara başladı

Tesla, bu yıl içerisinde tanıtımını yaptığı Model 3'e ilerleyen dönemde performans odaklı bir versiyon getireceğini açıklamıştı. 2018'in ilk yarısında kendisini göstermesi beklenen performanslı Model...