2018 Jeep Wrangler Unlimited, şirketin Ohio eyalatindeki tesislerinde tamamen kamuflajsız olarak görüntülendi. JL Wrangler Forums tarafından paylaşılan fotoğraf markanın yeni modelini gözler önüne seriyor.

Sızdırılan görüntü aracın sadece bir kısmını kapsıyor olsa da aracın ön çamurluğunda yer alan hava girişini, yeni kapı kollarını ve aracın karakteristik çizgisini bizlere sunuyor. Selefine göre daha düz bir kaputa sahip olduğu görünen araçta katlanabilen ön cam için kaput üzerinde plastik koruyuculara yer verilmiş.

Aracın motor seçenekleri arasında turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motorun yanı sıra 3.6 litrelik V6 ve 3.0 litrelik turbo dizel bir V6 motor bulunacak. Tüm motor seçenekleri 6 ileri manuel veya yeni 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte tercih edilebilecek.

Aracın daha önce sızdırılan sipariş detayları ise aracın Alpine müzik sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto destekli bilgi eğlence sistemi ile birlikte alınabileceğini göstermişti. Müşteriler ayrıca yüksek kaliteli kumaş veya deri koltuk arasında seçim yapabilecekler. Aracın opsiyon listesinde klima sistemine de yer verilecek.

Jeep’in uzun yıllardır küçük değişiklikler ile günümüze gelen Wrangler modelinin yeni neslinin Kasım ayında düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.