SUV segmentine hızlı bir giriş yapan Jaguar ilk olarak F-Pace ile önemli başarılara imza atmıştı. Daha sonra E-Pace modelini tanıtan İngiliz üretici daha sonra tanıttığı elektrikli I-Pace ile büyük ilgi görmüştü. Jaguar şimdi de F-Pace SVR ile performanslı SUV sınıfında yeni bir meydan okumaya hazırlanıyor.

Jaguar’ın performanslı SUV modelinin kaputunun altında 550 beygir gücündeki 5.0 litrelik süperşarjlı V8 motor yer alıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4.1 saniyede tamamlayan aracın son hızı ise 283 km/s olarak açıklandı.

F-Pace’de yapılan yenilikler sadece SVR versiyonu ile kalmamış. Günlük kullanımı kolaylaştırmak adına Direksiyon Asistanı’nın yanında dur-kalk özelliğine sahip yeni Adaptif Cruise Control sistemine ev sahipliği yapacak olan araçta ayrıca 160 km/s hıza kadar aktif olan acil fren sistemine de yer verilmiş.Teknolojik yenilikler dışında iç mekanı da yenilenen modelde 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı standart olarak sunulacak. Ayrıca yenilenen model çerçevesiz dikiz aynası, metal pedallar, premium halılar, süet görünümlü tavan döşemesi ve karbon fiber kapı döşemelere de ev sahipliği yapacak.

Yeni modelleri hakkında konuşan markanın model direktörü Nick Collins, “F-Pace dünya çapında yetkililer tarafından beğeni topladı ve SUV model performansımız 70’den fazla uluslararası ödül aldı. Gelişmiş güvenlik teknolojisi, ek kolaylık özellikleri ve geliştirilmiş iç konfor ile en çok satan SUV’umuzu güncelledik. Tüm bu değişiklikler, müşterilerimizin Jaguar’dan beklediği deneyimi sunuyor.” ifadelerine yer verdi.

İlk olarak İngiltere’de piyasaya sürülecek olan yenilenen F-Pace, 36.520 Pound fiyat etiketine sahip olacak. SUV modelin daha sonra ise diğer pazarlarda satışa çıkılması bekleniyor.