Mercedes-Benz, 2 Şubat tarihinde tanıtılacak olan dördüncü nesil A-Serisi’nin yeni bir teaser videosunu yayınladı.

Paylaşılan kısa film, aracın aydınlatma elemanlarını, ön ızgarasını, yan profilini ve tavana monte edilen spoylerini ortaya koyuyor. Concept A Sedan‘dan esinlenilerek ortaya çıkarılan araç mevcut modele göre çok daha garesif bir görüntü çiziyor.

Dış bölümde zaten bildiğimiz detaylar bizlere sunulurken aracın kapısı açıldığında ise daha fazla ayrıntı karşımıza çıkıyor. Tamamen güncellenen iç mekanda ambiyans aydınlatmasının yanı sıra yuvarlak hava girişleri oldukça şık görünüyor. Bunun yanında çift ekranlı düzen bir kez daha gözler önüne serilirken CES 2018’de tanıtılan Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi(MBUX) bilgi-eğlence sistemi de yeni modelde sunulacak teknolojiler arasında.

Üç farklı konfigürasyonu bulunan çift ekranlı düzen dokunmatik ve ses tanıma özellikli Akıllı Ses Kontrolü özelliklerine sahip. Bu sistemin benzersiz özelliğinin ise ‘yapaz zeka sayesinde öğrenme yetisine sahip’ olduğu belirtilirken tanıtımın ardından bu sistemin detaylarının aktarılacağı açıklandı.

Yeni nesil Mercedes-Benz A-Serisi’nin tanıtımı Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gerçekleştirilecek. Bu tanıtımın ardından ise Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan modeli 6-18 Mart tarihleri arasında bu fuarda görmek mümkün olacak.
Yeni modelin kaputunun altında ilk etapda çeşitli benzinli ve dizel ünitelere yer verilecek. İilerleyen süreçte ise şarj edilebilir hibrit ve tam elektrikli versiyonlar model gamına katılacak. A35 AMG ile yeni bir performanslı versiyona kavuşacak olan A-Serisi’nde model gamının en tepesinde ise 400 beygirden fazla güç üretecek olan A45 AMG bulunacak.