2006 yılından beri hayatımızda olan mevcut Mercedes-Benz Sprinter, küçük değişiklikler ve bazı güncellemeler dışında günümüze kadar ulaştı. Artık oldukça yaşlanan ticari modelin üçüncü nesli 6 Şubat tarihinde Almanya’nın Duisburg kentinde tanıtılacak.

Genel anlamda mevcut nesle göre daha iyi olacağı iddia edilen model evrimsel bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Ön bölümde yeni farlar ve daha geniş ızgaraya kavuşan modelin amblemi de daha belirgin hale getirilmiş. Farklı karoser tipleri ile yola çıkacak olan ticari aracın daha önceki teaser görüntülerinden aerodinamik yapısının da gelişeceğini söyleyebiliriz.

Yeni Sprinter’ın  iç mekanı da tamamen değiştirilirken bu bölüm geçtiğimiz günlerde gözler önüne serilmişti. Orta konsolun merkezine yerleştirilen yeni bir bilgi-eğlence sistemi ekranına kavuşan araç Wi-Fi Hotspot, yeni bağlantı sistemleri ve USB şarj noktalarını içinde barındıracak.

Aracın kaputunun altında hangi motorların olacağı henüz açıklanmadı. Yeni modelde çeşitli dizel motorların yanı sıra elektrikli bir versiyonun da model yelpazesine eklenmesi beklenirken yeni modelde yarı otonom sürüş teknolojileri de sunulabilir.