Lexus, Detroit Otomobil Fuarı’ndan önce 2020 Lexus RC F modelini tanıttı.

Yenilenen RC F, elden geçirilen LED ve DRL’lere ev sahipliği yapan ön farlarla birlikte gelirkne aracın ön ızgarasının alt bölümü de artık tamponun altına kadar uzanıyor. Rezive edilen arka tampon ve yeni stop lambaları da performanslı modelde dikkat çeken diğer detaylar arasında.

Elden geçirilen süspansiyon sistemi ile birlikte arka bölümde daha sert bir yapı elde edilirken daha sıkı motor takozları ile birlikte titreşim de en aza indirilmeye çalışılmış. Bunların dışında, ağırlığı azaltmak adına içi oyuk yarım şaft kullanılan RC F’de daha küçük klima kompresörünün yanında alüminyumdan yapılan ön ve üst süspansiyon dirseklerine yer alıyor.

Yeniden yönlendirilen hava girişi ve daha düşük devir/dakika noktası sayesinde 5.0 litrelik atmosferik V8 motora 5 beygir güç ve 8 Nm tork kazandırılarak 479 beygir ve 536 Nm’lik değerler elde edilmiş. Önceki modelde yer alan 8 ileri otomatik şanzıman da elden geçirilirken daha yüksek devirlere çıkılması sağlanmış. Standart olarak launch control sistemi ile sunulan Lexus RC F, özel olarak tasarlanan Michelin Pilot Sport 4S lastikleri üzerinde hareket edecek.