2018 BMW i3 ve i3S Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımları öncesinde yüzlerini gösterdi.

İlk kez fuarda görmeyi beklediğimiz i3 modelinin elektrikli motoru S versiyonu için geliştirilerek standart modele göre 14 beygir artmış ve 184 beygir güce ulaşmış. Aracın ürettiği tork miktarı da 20 Nm artarak 269 Nm seviyesine çıkmış.

Motorun artan performansının yanı sıra i3S’de kullanılan spor yaylar ile aracın yüksekliğini 12.7 mm azaltılmış. Yeni model ayrıca daha büyük 20 inçlik hafif alaşım jantlar ile sportif karakterini de ortaya koyuyor.Aracın dış tasarımından bahsedersek, her iki model de yenilenen ön tamponlar yeni sis farları ile donatılmış. Standart i3 modelinde bolca plastik gövde kaplamaları kullanılırken i3S modelinde ise neyse ki parlak siyah ve metalik renkteki parçalara yer verilmiş.

Aracın iç mekanında büyük değişklikler gözlemlenmezken isteğe bağlı olarak Giga World döşemeler yeni model ile birlikte opsiyon listesinde yer alacak. Bilgi-eğlence sistemi de güncellenerek Apple CarPlay desteğine kavuşmuş.

i3’ün elektrikli menzili yeni modelde değişmeden kalmış ancak pilin yalnızca üç saat içinde tamamen doldurulmasını sağlayan gelişmiş bir şarj kablosu aracın önceki versiyona göre yaklaşık 5 kat daha hızlı şarj olmasını sağlıyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı sonrasında araç ile ilgili daha fazla bilgi edinebileceğiz.