Renault, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni nesil Megane RS’yi tanıtmasının ardından aracın ayrıntılarına yer verilen bir video yayınladı.

Paylaşılan video aracın dış tasarımından karbon fiber kaplamalarına, iç mekan ayrıntılarından Alcantara döşemelere kadar aracı tüm yönlerinden ele alıyor. Marka yeni performanslı Megane’yi ‘yolları yok etmek isteyen bir canavar’ olarak lanse ediyor.

Honda Civic Type R’ı gözüne kestiren Renault, motor sporlarında elde ettiği tecrübe ile geliştirdiği yeni süspansiyon sistemi sayesinde aracın her hızda gelişmiş bir çekiş sunduğunu belirtiyor. Aracın 4 tekerlekten yönlendirme sistemi 4Control sisteminin de bu duruma katkıda bulunduğu vurgulanıyor. Fransız üretici ayrıca, Megane RS’nin sportifliğini daha da arttırmak ve otomobillerini pistlerde de kullanmak isteyen sürücüler için yeni modele ‘Race’ modu eklemiş.

Herkesi şaşırtarak kaputun altında Alpine A110 modelinde de kullanılan 1.8 litrelik motora yer veren Renault, bu üniteden 280 beygir güç ve 390 Nm tork elde edebiliyor. 6 ileri manuel veya 6 ileri çift kavramalı şanzıman ile gücünü ön tekerleklere aktarabilen araç için çift şanzıman seçeneği de bir ilk. Müşteriler aynı zamanda ‘Sport ve Cup’ olmak üzere iki farklı şasi ayarından birini tercih edebilecekler.

Renault da ‘Nürburgring önden çekişliler üretim modelleri tur rekoruna’ takıntılı markalardan biri, yeni Megane RS ile birlikte bu rekoru Honda Civic Type R’den almayı hedefliyor. 320 beygir gücü ile 40 beygir avantaja sahip olan Civic Type R, Nürburgring’de 7.43.8’lik dereceye sahip. Renault’un yeni Megane RS ile neler yapabileceğini bekleyip göreceğiz.