Merakla beklenen BMW M2 Competition’un görselleri ve tenik detayları internet üzerinden sıdırıldı.

Alınan bilgilere göre yeni versiyon M4 modelinde de kullanılan S55 kod adlı 3.0 litrelik çift turbo beslemeli sıralı 6 silindirli motora sahip olacak. 7600 devir çevirebilen bu motor, M4’ten farklı olarak 415 beygir güç ve 549 Nm tork değerleri ile gelecek. Çift kavramalı şanzımanla eşleştirilecek olan modelin 0-100 km/s hızlanması ise 4.2 saniye olarak açıklandı.

M2 Competition’da henüz 6 ileri çift kavramalı şanzımanın kullanıp kullanılmayacağı netlik kazanmazken aracın kısa dingil mesafesi, gücünü arka tekerleklere aktarıyor olması ve kompakt yapısı ile oldukça etkileyici bir sürüş vaat ediyor.Görsel açıdan baktığımızda ise M2 Competition’un standart modelden fazla uzaklaşmadığını görüyoruz. İki araç arasındaki en önemli farklar arasında yeniden tasarlanan ön ızgarayı ve daha geniş hava girişlerini sayabiliriz. Ayrıca M4’ten tanıdığımız yan aynalara kavuşan modelde özel siyah jantlar da dikkat çekiyor. Arka bölümde ise yeni difüzörü ve egzoz çıkışlarını görüyoruz.

İç mekanda da M4 etkileri görmek mümkün. M4’te yer alan spor koltuklara ev sahipliği yapan modelde kırmızı marş düğmesine yer verilmiş. Direksiyon simidinde ise diğer M modellerinden alışık olduğumuzdan farklı birşey yok.

BMW’nin yeni M2 Competition’u bu ay düzenlenecek olan Pekin Fuarı’nda tanıtması bekleniyor.