BMW, M4 Convertible’nin özel bir versiyonunu ortaya çıkardı. Daha güçlü ve daha gürültülü bir M4 Convertible olacak olan özel serinin üretimi sadece 300 adet ile sınırlı olacak. 1988 yılında hayatımıza giren E30 M3 Convertible’nin 30. yılı şerefine üretilen özel araç M4 Convertible ’30 Jahre’ adıyla piyasaya çıkıyor.

Standart olarak M Competition Pack donanımlı bir M4 olan ‘Edition 30 Jahre’ fazladan 20 beygir ile 450 beygir güce ulaşmış. Daha fazla gücün yanı sıra M Sport egzoz, adaptif M süspansiyon ve M diferansiyel ile donatılan modelin azami hız ve hızlanma süreleri ise henüz açıklanmadı. Standart M4’ün 0-100 km/s süresinin 4.4 saniye olduğunu ve son hızının 250 km/s olduğunu düşündüğümüzde, özel versiyonun bu değerlerin üzerine çıkacağını söyleyebiliriz.Dış bölümde ise Macao Mavi ve Mandarin II uni Sarı renk seçeneklerine sahip olan model bu anlamda da E30 M3 Convertible ve E36 M3 Convertible modellerine göndermede bulunmuş. Özel 20 inçlik koyu gri jantları ile öne çıkan aracın iç mekanında da özel deri döşemelere ve ’30 Jahre Edition’ logolu karbon fiber detaylara yer verilmiş. Ayrıca ön konsolun yolcu koltuğu tarafında aracın kaçıncı üretim modeli olduğunu belirten bir plaka da bulunacak.

Yeni versiyonun fiyatları henüz açıklanmazken M Competition pakete sahip M4 Cabrio’nun ülkemizdeki satış fiyatı 1.071.100 TL.