Gran Turismo yarış oyununun 15. yılı şerefine  Audi e-Tron Vision Gran Turismo gerçeğe dönüştürüldü.

Markanın Ingolstadt tesislerinde hayata geçirilen model, 3 elektrik motoruna ev sahipliği yapıyor. Bir tanesi ön aks üzerinde konumlandırılan motorların diğerleri ise arka bölümde yer alıyor. Her biri 272 beygir güç üreten motorlardan toplamda ise 815 beygir güç elde edilebiliyor.

Sahip olduğu 1.450 kg’lik ağırlığı ile 0’dan 100 km/s hıza sadece 2.5 saniyede çıkan aracın ön ve arka ağırlık oranının ise 50:50 olduğu belirtildi.e-Tron Vision Gran Turismo’nun rengi ve araçta yer verilen tasarım elemanları ile Audi 90 Quattro IMSA GTO’ya göndermede bulunulmuş. Bu efsanevi otomobil 1989 Kuzey Amerika IMSA GTO serisinde herkesi büyülemişti.

Önümüzdeki Cumartesi günü ilk defa görücüye çıkacak olan model Formula E ve bazı diğer etkinliklerde yer alacak. Aracın direksiyonuna ise eski DTM pilotu Rahel Frey ve Le Mans galibiyeti bulunan Dindo Capello geçecek.

“Sanal bir aracın tasarımı, daha fazla özgürlüğe ve gerçekte uygulanması zor olan kavramların yaratılmasına izin verse de, ortaya tamamen hayali bir konsept koymak istemedik.” açıklamasında bulunan Audi’nin baş tasarımcısı March Lichte, “Amacımız tamamen işlevsel bir otomobildi. Audi e-Tron Vision Gran Turismo, Audi’deki elektrikli otomobil girişiminin oldukça heyecan verici olduğunu gösteriyor ”. ifadelerini kullandı.