Otomobil üreticileri yıllar geçtikçe araçlarını daha güvenli hale getirmek için çalışıyor ve birçok yeni sistemi araçlarında kullanıyor ancak A sütunları şimdiye kadar kimsenin çözemediği bir sorun olarak çözümünü bekliyordu.

Araç yapısı üzerinde çok önemli bir role sahip olan A sütunları aynı zamanda sürücülere kör nokta oluşturarak oldukça büyük bir sorun yaratıyor. Bu sıkıntı üzerinde çalışmaya başlayan Toyota akıllıca bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

Toyota’nın geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından verilen patentte, A sütununun arkasında olup biteni gösteren oldukça yenilikçi bir fikir ortaya sunduğunu öğrendik.

Toyota, harici kameralar kullanarak bu görüntüleri A sütununa yansıtmak yerine,  sütunun arkasında neler olduğunu gösteren dikkatlice yerleştirilmiş aynalardan oluşan bir sistemin patentini almış bulunuyor. Bu sistem ile Toyota, A sütununu bir sorun olmaktan çıkarmayı hedefliyor.

Alınan tüm patentler hayatımıza girmiyor ancak trafikteki insanların hayatını biraz olsun kolaylaştıracak olan bu sistemin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.