Ali ÇAPAN, Clemens Schmid ve Issac Tutumlu’dan kurulu ATTEMPO RACING TEAM, ilk yarışına çıkmaya hazırlanıyor. AbuDabi’de YAS MARINA Formula Pisti’nde 14-15-16 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan Gulf 12 Hour’s yarışında yer alacak olan takım oldukça iddialı.

12 saat sürecek olan yarışta Aston Martin, Audi, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Nissan, Porsche ve Renault markaları start alacak.

Altı saatlik iki etaptan oluşan yarışta yer alan araçların gücünün yanında pilotların dayanıklılığı ve performansları da yarışta oldukça etkili olacak. Hem araçların hem de pilotların dayanıklılığının test edileceği bu etkinlikte sadece hızlı olmak yetmiyor.

3 gün sürecek olan yarış etkinliğinde ilk gün ısınma turları ve serbest turlar atacak olan takımlar, ikinci gün yapılacak olan sıralama turları için son ayarlamalarını yapacaklar. Sıralama turlarının ardında ise asıl heyecan üçüncü gün başlayacak ve 12 saat sürecek olan yarış start alacak.

Lamborghini Huracán GT3’ü ile oldukça iddialı olan Ali Çapan ise rakiplerinin arasından sıyrılarak, damalı bayrağı ilk gören isim olmayı hedefliyor.

Dallara Engineering tarafından aerodinamik yapısı desteklenen 5.2 litrelik V10 motorlu Lamborghini Huracan GT3 yarış için en uygun hale getirildi. CFK ve KEVLAR’ın modifikasyonları ile ağırlığı 1.230 kg’a kadar düşürülen aracın aktarım organları ve ABS fren sistemi ise BOSCH tarafından destekleniyor. 6 ileri şanzıman ile eşleştirilen Huracan GT3’ün 0-100 km/s hızlanması ise sadece 3.4 saniye sürüyor.

Yapılan geliştirmeler ile tam bir güç makinesi haline gelen Lamborghini Huracan GT3 ile Attempo Racing Team artık yarış gününü bekliyor.