Bu yılın başında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Alpine A110, fotoğraf çekimleri ve test sürüşü için Güney Fransa’daydı.

Markanın Porsche Cayman ve Alfa Romeo 4C modellerine rakip olacak modeli ilk olarak sınırlı sayıda üretilecek olan Premiere Edition ile yollara çıkacak. 1.955 adetlik üretim rakamı ile markanın kuruluş tarihine de atıfta bulunacak olan özel versiyon aracın dışında ve içinde yer verilen ayrıntılar ile standart versiyondan ayrılacak.

Yeni Renault Megane RS’de de kullanılan 1.8 litrelik turbo beslemeli bir motora sahip olan araç RS’den farklı olarak 252 beygir güç ve 380 Nm tork değerlerine sahip. 0’dan 100 km/s hıza çıkmak için 4.5 saniyeye ihtiyaç duyan aracın son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Ortaya yerleştirilen motoru ve önceki Alpine modellerinde olduğu gibi arkadan çekişli yapısıyla keyifli bir sürüş vaat eden otomobil 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile gücünü yere aktarıyor. Normal, Sport ve Track olmak üzere üç farklı sürüş moduna sahip olan aracın Avrupa fiyatı ise 58.500 Euro olarak açıklandı.