Apollo, 24 Ekim’de yapılacak Dünya prömiyeri öncesinde ‘IE’ hiper otomobilinin teaser görüntülerini yayınladı.

Resmi olarak Apollo Intensa Emozione olarak adlandırılan araç Temmuz ayında ilk kez karşımıza çıkmıştı. İlk teaser görüntülerinden pek de bir şey anlamadığımız aracın şimdi ise çok daha ayrıntılı görüntüleri bizlerle paylaşıldı. 41 saniyelik bu görüntü sayesinde aracın iç ve dış tasarımını daha ayrıntılı bir şekilde görme fırsatı bulduk.

Yeni modelde de tıpkı Gumpert Apollo’da olduğu gibi performansa odaklanılmış olduğu açık şekilde görülüyor. Paylaşılan son görüntüler, aracın Le Mans’a atıfta bulunan köpekbalığı yüzgeci, devasa arka kanadı, tavanda bulunan geniş hava girişi ve son derece agresif görünen ön bölümü gibi radikal aerodinamik elemanları içinde barındırdığını gözler önüne seriyor.

Tüm bu aerodinamik ögelerin dışında teaser görüntüler, aracın ‘martı kanadı’ şeklinde açılan kapılara ev sahipliği yapacağını ve jet uçaklarına göndermede bulunan start/stop tuşuna sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca, aracın direksiyonunun başında ise İngiliz pilot Marino Franchitti’nin yer aldığı görülüyor.

Aracın teknik verileri hakkında henüz net bir bilgi yok ancak, gelen haberlere göre aracın kaputunun altında V12 motor bulunacak. Daha fazla ayrıntıyı aracın tanıtılması ile birlikte sizlerle paylaşacağız.