Aston Martin ismini spor otomobillerin dışında yakında deniz ve okyanusların altında da görmek mümkün olacak. İngiliz marka, denizaltı üreticisi Triton Submarines LLC şirketi ile ortak çalışmaya başlıyor.

Aston Martin’in ilk projesi ‘Project Neptun’ olarak adlandırıldı. Yeni proje, özel ve sınırlı sayıda üretilecek olan araçlara öncülük edecek.

İngiliz otomobil üreticisinin tasarım dili, malzeme kalitesi ve işçiliğinden yaralanmayı planlayan Triton, süper yat sahiplerine farklı bir deneyim sunmak amacıyla oluşturduğu yeni denizaltısında 3 kişilik LP platformunu kullanacak.Aston Martin’in Tasarım Şefi ve Genel Müdür Yardımcısı Marek Reichman yeni projeleri hakkında, ”Project Neptun, şık ve zarif dış tasarıma sahip. Aston Martin Valkyrie hiper otomobilinde olduğu gibi otomobillerimizde kullandığımız tasarım ve mühendislik ögelerine bu projede de yer verdik.” ifadelerini kullandı.

Aston Martin’in Genel Müdürü Bradley Yorke-Biggs, yeni işbirliği konusundaki heyecanını, ”Project Neptun, Aston Martin’in amiral gemisi bir projesidir. Aston Martin’in spor otomobillerdeki uzmanlığının nasıl ve ne kadar ilgi çekici olduğunun bir göstergesidir.” sözleriyle dile getirdi.

Bruce Jones ve Patrick Lahey tarafından Florida’da kurulan ‘dünyanın en deneyimli denizaltı ve dalgıç üreticisi’ olduğu söylenen Triton, ’dünyadaki en güvenli ve en iyi performansa sahip dalgıç denizaltılarını’ ürettiği iddiasında. Şirketin ürettiği modeller araştırmacılar, kâşifçiler ve süperyat sahipleri tarafından tercih ediliyor.