Aston Martin, şu an içlerinde Vantage, Vanquish ve Valkyrie gibi modellerinde bulunduğu birçok araç üzerinde çalışıyor. Şirketin CEO’su Andy Palmer, markanın bu spor araçlara ek olarak Lagonda markasını hayata döndürmenin de yollarını aradığını belirtti. Bilmeyenler için belirtelim Lagonda, 1906 yılında kurulup 1947’de Aston Martin tarafından satın alınan lüks otomobil markasıdır. Ülkemizde görme fırsatı bulamadığımız bu araçlar Aston Martin bünyesinde üretilmeye devam edilmektedir.

Car & Driver’a konuşan Palmer, tipik Bentley ve Rolls-Royce alıcılarını hedefleyecek iki Lagonda modeli üzerine çalıştıklarını söyledi. Araçların 2023 senesinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Yeni Lagonda’ların lüks, tarz ve performansın eşsiz birleşimini müşterilerine sunması bekleniyor.Piyasaya sürülmesi planlanan modeller ile ilgili çok az bilgiye sahip olsak da Palmer “İki modelin de geleneksel sedan görüntüsünden farklı bir görünüme sahip olmasını istiyorum.” dedi. Yönetici, genel olarak şoförlü araçların bulunduğu nispeten tutucu bir pazarın alıcılarına hitap edecek bir araç üretmenin zor olduğunu belirtti. Bu pazara uygun bir araç üretebilmeleri için tasarımcılarına meydan okuduğunu söyledi.

Palmer, aracın geleneksel bir sedana benzemeyeceğini belirtmesine rağmen iki modelin de crossover olması ihtimalini listeden çıkardı. İşin enteresan tarafı ise araçlar Aston Martin’in piyasaya sürülecek crossover modeli DBX ile aynı platformu paylaşacak ve aynı güç aktarım mekanizmalarını paylaşmaları da muhtemel.