Aston Martin son zamanlarda oldukça yoğun. Yeni Vantage ve DB11‘i yakın zamanda tanıtan marka şimdi de amiral gemisi süper GT olarak nitelendirdikleri modellerinin hazırlıklarını yapıyor. Hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadığımız modelin isminin ise DBS Superleggera olarak belirlendiği açıklandı.

Otomobil meraklıları, özellikle de Aston Martin hayranları DBS isminin marka tarihinde nasıl önemli bir yere sahip olduğunu bilirler. DBS rozetini taşıyan ilk aracını 1967’de tanıtan marka aynı logoyu son olarak 2007 yılında DB9 modelinin en üst versiyonu için kullanmıştı. DBS logosuna ek olarak Superleggera uzantısını da kullanacağını açıklayan marka, hayranlarını bir kat daha heyecanlandırdı.

Aston Martin, Superleggere uzantısını daha önce DB4, DB5, DB6 Mark 1 ve DBS modellerinde kullanmıştı. Marka bu logoyu aracın Carrozzeria Touring Superleggera tarafından üretilen hafif gövdeye sahip olduğunu vurgulamak için kullanıyordu. Bu amblemi taşıyan araçlar model grubunun en hafif örnekleri olarak öne çıkıyordu.

Aston Martin şu anda, otomobilin özelliklerini gizli tutuyor. Ama önceki örneklerde olduğu gibi aracın hafif bir yapıya ve etkileyici performansa sahip olacağını düşünüyoruz. Yeni model ile ilgili verebileceğimiz bir başka şey de tıpkı önceki modellerde olduğu gibi Superleggera logosu ön çamurluktaki yerini alacak.

”DBS Superleggera ismini duyduğunuzda, bunun ne anlama geldiğini bilirsiniz.” diye konuşan Aston Martin’in baş tasarımcısı Mark Reichman, ”O, tam bir Aston Martin Super GT. O bir simge ve bu(otomobil) da farklı olmayacak. Bu araca farklı bir karakter kazandırmak ve bu ismin taşıdığı mirasa ve ağırlığa layık olmasını sağlamak için performans ve tasarım sınırlarını zorladık.” açıklamasında bulundu.

Aston Martin, meraklılarını biraz daha heyecanlandırmak adına bir teaser video ortaya koydu. Aracın ön bölümü dışında çok fazla bir şey ortaya koyulmayan videoda Haziran 2018 tabirine yer verilmiş. Haziran ayında tanıtılması beklenen model hakkında fazla birşey bilmiyoruz ancak tarihinde sıradışı performans rakamları ortaya koyan model için biz oldukça heyecanlıyız. Ya siz?