Aston Martin, Vanquish Zagato Speedster ve Shooting Brake modellerinin ilk görüntülerini paylaştı.

Coupe ve Volante modellerine katılmaya hazırlanan Speedster’ların hepsi henüz üretime geçmeden satılmış durumda. Önümüzdeki yıla kadar üretime geçmesi planlanmayan model için bu durum oldukça büyük bir başarı.

Vanquish Zagato Shooting Brake ise etkileyici ve farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. İngiliz üretici yeni modelin sadece birkaç görüntüsünü paylaşmış olsa da araç sahip olduğu şeffaf tavanı ve tasarım çizgisi ile oldukça dikkat çekti.

Aracın iç mekanına baktığımızda ise karbon fiber döşemelerin dışında anilin deri döşemeler de opsiyon listesinde yer alıyor. Yeni modelde ayrıca özel bagaj seti ile tamamlanmış lüks arka kabin alanını ortaya çıkaran elektrikli bagaj kapısı yer alacak.

Üretim, 99 adet Coupe, 99 adet Volante, 99 adet Shooting Brake ve 28 adet Speedster olmak üzere toplamda 325 adet ile sınırlı olacak. Araçların bu kadar az sayıda bulunması modelleri oldukça ayrıcalıklı kılacak ve koleksiyoncuları kendisine çekecektır. Aston Martin Şef Tasarımcısı Marek Reichman’ın bir grup müşterinin aracın tüm versiyonlarından birer örnek sipariş ettiğini doğrulaması da Aston Martin’in uyguladığı bu satış politikasının başarısını şimdiden doğrular nitelikte.