Aston Martin Racing, Le Mans’ta yarışacak olan yeni Vantage GT3 ve GT4 yarış otomobillerini ortaya çıkardı. Buna ek olarak Vantage GT3’ü yarıştan önce ilk olarak Aston Martin Racing Le Mans Festivali’nde görme fırsatı yakalayacağız.

İngiliz markanın yeni yarış otomobilleri, Le Mans 24 Saat Yarışı’na katılacak olan bir diğer Aston Martin modeli Vantage GTE’den geliştirilmiş. Bu üç Vantage yarış otomobili de gücünü 4.0 litrelik turbo beslemeli V8 motordan alıyor.

1.245 kiloluk ağırlığı ile dikkat çeken Vantage GT3, 542 beygir güç ve 700 Nm’lik tork değerlerine sahip. Çelik takla kafesiyle güçlendirilen otomobilde Xtrac 6 ileri sıralı vites kutusu, Alcon debriyaj sistemi, Öhlins dört yönlü ayarlanabilir amortisör ve Alcon fren sistemi yer alıyor. Aston Martin Vantage GT3, bugüne kadar şirketin en başarılı yarış otomobili olan V12 Vantage GT3’ün yerini alacağı 1 Mart 2019 tarihine kadar geliştirilmeye devam edecek. V12 Vantage, tanıtımının üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala yarış kazanmaya devam ediyor.

Bir diğer model olan Vantage GT4 ise bu haftasonu piste çıkamayacak ancak hafta boyunca potansiyel müşterilere ve motorsporları hayranlarına sergilenecek. Tıpkı GT3 versiyonunda olduğu gibi GT4 de 2018 yılı boyunca geliştirilmeye devam edecek. Yarış otomobillerinin tescil tarihi de aynı olacak.

”Yeni Vantage GT3 ve GT4 yarış arabalarını geliştirdikçe, sürüş kontrolü ve geniş çalışma penceresi bizim için önemli hedefler olmaya devam ediyor.” diyen Aston Martin Racing Genel Müdürü John Gaw, “Müşterilerimizin hala V12 Vantage GT3’ü satın almaları ve piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra bile bu araç ile rekabetçi olabilmeleri üretimimiz için fantastik bir miras ve yeni otomobiller ile bu konsepti devam ettirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.