Aston Martin, Valkyrie modelinden teknolojilere sahip olacak ve şu anda “Project 003” olarak adlandırılan ortadan motorlu yeni hiper otomobilini 2021 yılında tanıtmaya hazırlanıyor.

İngiliz otomobil üreticisi,  yayınlanan eskiz ve paylaşılan bazı detaylar ile birlikte 2021 yılında gelmesi beklenen yeni hiper otomobilin geliştirilme aşamasında olduğunu doğruladı. Aston Martin, Project 003’ün, “hem yol hem de pistte sınıf lideri dinamikler” sağlayacak legal bir araç olacağını söyledi.

Hafif bir altyapıya sahip olacak olan model, aktif aerodinamik ve süspansiyon sistemlerinden yararlanacacak. Bu küçük hiper otomobil gücünü ise ortada konumlandırılacak olan hibrit bir güç ünitesinden alacak. The Project 003, markanın Valkyrie ve Valkyrie AMR Pro modellerinin izinden gidecek ve her iki otomobilin sahip olduğu teknolojileri içerisinde barındıracak.

Aston Martin CEO’su Andy Palmer yeni projeleri hakkında ”Aston Martin Valkyrie, sadece bir kere olacak bir projeydi ancak Aston Martin’in seri üretim modellerinin yanında hiper otomobil pazarı içerisinde kendi standartlarını belirleyen, son derece özel bir nesil yaratan sınırlı üretim makinelerden oluşan bir Valkyrie mirası da bizim için oldukça önemliydi.” diye konuşurken ”Bu otomobilin Project 003 olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyorum, dinamik ve titiz bir mücadele meydanına ayak basıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“003” projesinin üretim versiyonu, Valkyrie ile kıyaslandığında bir yol aracı olarak daha fazla pratiklik sunmak üzere tasarlanacak. Aston Martin, yeni modelini tüm pazarlarda hem sol hem de sağdan direksiyonda sunacak ve üretim kapasitesi 500 üniteyle sınırlandıracak. Yeni hiper otomobilin ilk örneklerinin ise 2021’in sonlarına doğru ortaya çıkması planlanıyor.

2021 yılında Project 003’ün yanı sıra Aston Martin’in Ferrari 488 ve McLaren 720S ile mücadele edecek olan ortadan motorlu süper otomobilinin de piyasaya çıkacağını hatırlatalım.