Aston Martin, yeni Vantage modelini tanıtmaya hazırlanıyor. İngiliz üretici aracın tanıtımına yönelik davetiyeler göndermeye başlamış bile.

Yeni modelin tanıtımı için davetiye alan Steve Fowler bu durumu twitter üzerinden paylaşırken aracın üzeri örtülü bir görseline de yer verdi. Paylaşılan görsel pek bir ayrıntı vermese de son dönemde sıkça kullanılmaya başlanan boydan boya uzanan stop lambalarının yeni Vantage’de de yer alacağını görüyoruz.

Aston Martin, yeni modeli hakkında ayrıntı vermekten kaçınıyor ancak casus fotoğraflar ve patent görselleri aracın genel tasarımını ortaya koyuyor. Ortaya çıkan görüntüler, Aston Martin’in yeni Vantage’nin ön ızgarasını DB10 ve Vulcan modellerinde olduğu gibi çok daha aşağıya konumlandırdığını ortaya koydu, ayrıca boydan boya uzanan stop lambaları Aston Martin’in yeni modeli ile daha farklı planları olduğunu gösteriyor. Genelde modellerinde evrimsel bir tasarım ortaya koyan marka yeni modelinde ise bu çizgisinin biraz daha dışına çıkacak gibi görünüyor.

Yeni Vantage, DB11’in alüminyum altyapısının daha kısa bir versiyonu üzerinde yükselecek ve yine DB11’de kullanılan 4.0 litrelik V8 motora ev sahipliği yapacak. 510 beygir güç ve 675 Nm tork sunan motorun performans değerlerinin değiştirilip değiştirilmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı. Ancak İngiliz marka eğer motorun gücünü benzer seviyede tutarsa yeni Vantage’nin 0’dan 100 km/s hıza rahatlıkla 4 saniyenin altında ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Aracın son hızı ise yaklaşık 300 km/s olacaktır.