Aston Martin ve Triton Submarines, İngiliz markanın çizgilerini taşıyan sınırlı sayıda üretilecek olan Project Neptune’nin tasarımını tamamladı.

Dış tasarımı, lüks iç bölümü ve hidrodinamik ayrıntıları tamamlanan denizaltı, ileri derece güvenlik özelliklerine ve 360º görüş açısına sahip olacak.

2 yolcu ve 1 pilot olmak üzere 3 kişilik kapasiteye sahip olan Project Neptune, 500 metre derinliğe kadar dalabilecek. Ayrıca Project Neptun, indirgenmiş ön alanı ve artan güç sayesinde 9.2 km/s’lik hızlanma değerine ulaşabilecek. Bu değer Triton’un en önemli modeli 3300/3’ten 4 kat daha fazla.

Project Neptune’nin dış tasarımının performans odaklı olduğunu söyleyen Aston Martin’in yönetim kurulu başkan yardımcısı Marek Reichman, ” Red-Bull Advanced Technologies ile birlikte geliştirdiğimiz hiper otomobil Aston Martin Valkyrie’de olduğu gibi şeffaf yüzeyler çok olduğu için alt tarafın hidrodinamiğine daha çok odaklandık. Bu detayların bir kısmı hiçbir zaman görülmeyebilir ancak etkisi kesinlikle hissedilecektir.” ifadelerini kullandı.Reichman ayrıca, ”İç bölümün, kapıları takılmadan önce açık bir kabin içine monte edilen spor otomobillerin aksine, içeride gördüğünüz her şey üst kapaktan aşağı indirilerek basınçlı gövdenin tamamlanmış alanına monte edildi. Çok parçalı karmaşık kuruluma uyum sağlayan estetik bir yapı sunabildik.” sözleriyle denizaltının iç mekanını oluşturmanın nasıl zor bir ‘meydan okuma’ olduğunun altını çizdi.

Tüm bu zorluklara rağmen Project Neptune’nin iç mekanının, yer verilen özel el dikişleri ve yüksek performanslı karbon fiber ile ‘son derece Aston Martin’ olduğu vurgulandı.

Aston Martin’in iç mekan tasarım ekibi, denizaltı için üç farklı tasarım seçeneği oluşturmuş. Bunlar arasında yer alan ‘Q by Aston Martin’de özel sipariş ve kişiselleştirme seçenekleri sunulacak.

Bu özel denizaltını almak isteyen müşteriler, bu hafta İspanya’nın Barselona kentindeki LYBRA Superyacht Show’da Project Neptune hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Eğer bu denizaltılardan bir tanesini gerçekten istiyorsanız, Aston Martin veya Triton temsilcisine bir an önce başvurmanız gerekebilir.