Audi, yeni nesil A7 Sportback’in teaser resmini yayınladı. Önümüzdeki Perşembe de aracın tanıtımı gerçekleşecek.

Teaser görüntü markanın resmi Twitter hesabından yayınlandı. Aracın belirgin silueti selefinin sportif çizgilerini taşıdığını ifade ediyor.

Alman otomotiv üreticisi araçla ilgili başka bir bilgiyi takipçileriyle paylaşmadı. Fakat ayın başında internete sızdırılan aracın ölçekli modeli, otomobil hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor.

İlk bakışta 2018 Audi A7 Sportback’in Prologue Konsepti’nden tasarım öğeleri alan evrimsel bir dizayn olduğunu görüyoruz. Fakat dış kabuğunu soyduğunuz an MLB Evo platformuyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu platformu yeni Q5 ve Q7’de kullanıyor.

Mercedes-Benz CLS gibi 4 kapılı coupe’ler ile rekabet içinde olan model çeşitli benzinli motorlar ve büyük ihtimalle de dizel bir motor ile sunulacak. Fakat bütün bu versiyonların başını RS7 çekecek. Yüksek performanslı modele dair çok az bilgi bilinse de şu anki modelde de bulunan 4.0 litre hacme sahip V8 motoru bulunduracağı düşünülüyor. Fakat birkaç ekleme ile gücü 600 beygiri aşabilir.

2018 Audi A7 Sportback’in tanıtımından sonra araç ilk kez 1 Aralık Tarihinde kapılarını açacak Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.