Otomobil meraklıları Audi S8’i büyük bir heyecanla beklerken Alman marka öncelikle yeni amiral gemisi için sportif bir dış paket sunmaya karar verdi.

A8 50 TDI modeline ek 1.950 Euro ödenerek satın alınabilecek olan paket Ocak ayından itibaren opsiyon listesindeki yerini alacak. Sportif paket ile birlikte aracın ön ızgarasının etrafında bulunan bölüm daha farklı bir petek tasarımına kavuşurken alüminyum detaylar ile aracın daha güçlü görünmesi amaçlanmış.

Aracın yan eteklerinin genişliği arttırılırken elden geçirilen arka tampona ise sportifliği vurgulayan bir difüzör eklenmiş. Bu bilgileri paylaşan Audi, aracın arka bölümünün görsellerini ise henüz yayınlamadı.İç bölümü de es geçmeyen Audi, ‘görsel olarak entegre’ olarak adlandırılan kafalıklara sahip spor koltukları bu paket ile birlikte yeni modelinde sunacak. Hava basınçlı sırt ve yan koltuk desteklerine sahip olan koltuklar S logoları ile süslenmiş. Birkaç farklı renkte tercih edilebilecek olan bu koltuklara kontrast oluşturan renkli dikişler eşlik ediyor.

Sportif dış mekan paketi gibi S logolu koltuklar da Avrupa’da Ocak ayından itibaren tercih edilebilecek. Hem kısa hem de uzun aks mesafeli versiyonlara uygun olarak tasarlanan koltuklar tüm motor seçenekleriyle birlikte Almanya’da 4.520 Euro karşılığında satın alınabilecek.