Audi, yeni elektrikli PB18 e-tron konseptini Pebble Beach Otomobil Haftası’ndan önce 23 Ağustos’ta Laguna Seca’da tanıtmaya hazırlanıyor. Alman üretici yeni konsept modelin ön bölümünü bir teaser görseli ile ortaya koyarken aracın ismi de Pebble Beach 2018’e atıfta bulunuyor.

Audi, konsept model ile ilgili ayrıntı vermekten kaçınırken elektrikli süper otomobilleri PB18 e-tron’un birçok detayında Le-Mans galibi R18 E-Tron’dan ilham aldıklarını söylemekle yetindi.

Alman otomobil üreticisi elektrifikasyon konusuna odaklanmaya oldukça hevesli görünüyor. Aynı zamanda, yakında tanıtılacak olan elektrikli süper otomobil konseptinin Audi’nin elektrikli alt markası E-Tron’un da yüzü olması planlanıyor.

Audi’nin yeni Malibu Tasarım ekibi tarafından kaleme alınan yeni konsept otomobil, 24 Ağustos’ta “The Quail”de ve 26 Ağustos’ta Pebble Beach’teki Concours d’Elegance etkinliğinde de otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Son zamanlarda oldukça önem kazanan elektrikli modeller konusunda ilk adımını E-Tron SUV ile atan Audi, bu modeli 17 Eylül’de ortaya koyacak. Yeni model için siparişlerin alınmaya başladığını da hatırlatalım.