Audi Sport önceki yıllarda sadece 1 ya da 2 model üzerinde çalışırdı ancak artık o zamanlar geride kaldı. Yıllar geçtikçe model skalasını geliştiren firma yakın zamanda daha fazla modele ulaşmayı planlıyor.

Audi Sport CEO’su Stephan Winkelmann, 2020 yılında 16 farklı Audi Sport modeli göreceğimizi açıkladı. Audi Sport şuanda R8(coupe ve convertible), RS3(hatchback ve sedan), RS4 Avant, RS5 coupe, RS6 Avant, RS7 Sportback, RS Q3, ve TT RS(coupe ve convertible) olmak üzere 11 farklı model üzerinde çalışıyor. Firma ayrıca S8 Plus modelinden de sorumlu ancak o araç bu listeye dahil edilmiyor.

2020 yılında 16’ya çıkacak model sayısı için firmanın 5 modele daha ihtiyacı var ancak CEO bu modeller konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi. Ancak bu durum tahminde bulunmamıza engel değil, aklımıza ilk olarak RS5’in üstü açık versiyonunun dışında RS4 ve RS6 Avant modellerinin sedan versiyonları geliyor. Bu modellerin dışında SUV modellerinde de RS logosunu kullanmayı planlayan Audi, Q2, Q5 ve Q7 modellerine performanslı versiyonlar ekleyebilir. Yakında çıkacak Q8’i de bu listeye ekleyebiliriz.

Yeni modellerin geliştirilmesi, Audi Sport’un yeni teknik geliştirme başkanı olarak atanan Oliver Hoffmann’a bırakılacak. Hoffmann, Winkelmann yönetimindeki Lamborghini’de kalite yönetimine başkanlık etmiş ve Audi’nin V10 motorunun geliştirilmesinde önemli rol oynamıştı. Hoffman yeni görevini Audi’de henüz açıklanmayan yeni bir role atanan Stephan Reil’den devraldı.