Porsche, ABD’de yeni bir abonelik sistemi başlattı.

Porsche Pasaportu adı verilen sistem, kullanıcıların istek üzerine 22 farklı Porsche modeline erişmesini bir uygulama üzerinden sağlıyor.

İki farklı abonelik tipi mevcut. Giriş seviyesi abonelik tipinde kullanıcılar aralarında Cayenne, 718 Boxster, 718 Cayman S ve Macan S’in de bulunduğu 8 farklı araca erişim sağlayabiliyor. Bu hizmet ayda 2,000$ mal oluyor fakat aracın teslimatı, bakım masrafları, sigorta, vergi ve kayıt ücretleri de bu fiyata dahil.

Müşteriler fazladan ayda 1,000$ daha fazla vererek aboneliklerini en üst seviyeye çıkartabiliyorlar. Bu abonelik tipinde ise giriş seviyesindeki araçlara ek olarak içinde 911 Carrera S, Panamera 4S, Cayenne S E-Hybrid ve Macan GTS’in de bulunduğu 22 farklı Porsche mevcut.Aylık abone ücretlerinin yanında kullanıcılar tek seferlik aktivasyon ücreti olan 500$’ı gözden çıkarmak zorundalar. Üyelikler de herkese verilmeyecek. Üye olmak isteyen kişinin geçmişi ve tüketici kredi kontrolü göz önünde bulunacak.

Porsche Kuzey Amerika CEO’su Klaus Zelmer, konu hakkında “2025 yılına kadar vizyonumuz taşınabilirliğin ve müşteri memnuniyetinin yeni çağındaki en istekli marka olmak. Spor araçlarımızı arzulayan müşterilerimizin ayağına bu hizmeti getirmek ise stratejilerimizin bir parçası.” dedi.

Bu program ilk olarak Kasım ayında Atlanta, Georgia’da başlatılacak. Başarılı olması durumunda ise şirket, bu hizmeti başka yerlerde de sunacak.