2017 Frankfurt Otomobil Fuarı yaklaşırken  markalar da teker teker hangi modelleri ile fuarda bulunacağını açıklıyor.

Fuarda 10.500 metrekare alanda araçlarını sergileyecek olan Bavyeralı üretici birçok aracının ilk lansmanını yine bu fuarda yapacak. 6 Serisi Gran Turismo, yeni X3, i3 ve i3S modelleri ilk defa burada görücüye çıkacak.

Bu modellerin yanında uzun zamandır beklenen yeni BMW M5 de fuardaki yerini alacak.  4.4 litrelik çift turbo destekli V8 motora sahip olan performanslı model 600 beygir güç ve 750 NM tork değerine sahip. İlk defa dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunulacak olan model 0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede çıkıyor. Aracın son hızı ise 305 km/s olarak açıklandı.Markanın amiral gemisi modeli 7 Serisi’nin 40.yılı şerefine üretilen 7 Serisi 40 Jahre de yine Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Özel model M aerodinamik parçaların yanı sıra birinci sınıf deri döşeme ve özel iç döşeme ile birlikte sunuluyor.

Fuarda sergilenecek dikkat çekici modeller arasında M8 GTE yarış otomobili ile birlikte 8 Serisi ve Z4 modellerinin konseptleri de sergilenecek.

Motorsiklet sevdalılarını da unutmayan BMW, HP4 Race ve Link konseptini de fuara getiriyor.

Açıklanan bu modellerin dışında BMW’nin fuarda yakıt hücreli X7 ve elektrikli bir konsept otomobil ile sürpriz yapması bekleniyor.