Yeni nesil BMW 1 Serisi’nin önden çekişe geçmesine rağmen 2 Serisi coupe ve cabrio modellerinin arkadan çekişli olmaya devam edeceği açıklandı.

BMW Yönetim Kurulu üyesi Dr. Klaus Frolich, 2 Serisi’nin arkadan çekişli olmaya devam etmesinin mantıklı olduğunu belirtti.

Frolich, 2 Serisi hakkında, ‘‘Bence çok iyi bir otomobil. Pazarda önemli bir başarıya sahip, yeteri kadar araç üretemiyoruz ve şuanda motorlarımız tükeniyor. Bu mirasa devam etmek çok iyi bir fikir olacaktır.’’ açıklamasında bulundu.

BMW Avustralya patronu Marc Werner, meslektaşı tarafından yapılan açıklamanın ardından otomobil üreticisinin verdiği karara olan memnuniyetini dile getirdi ve yaptığı açıklamada ‘‘Arkadan itiş ile ilgili kararı ilk ağızdan duyduk. Bu tercihin doğru karar olduğuna inanıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Yeni iki kapılı 2 Serisi modellerinin 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor, sportif modellerden önce ise yeni nesil BMW 1 Serisi yollara çıkacak. Bilindiği gibi arkadan çekiş yerine önden çekişe geçecek olan model markanın UKL platformu üzerinde yükselecek.