BMW, 5. nesil batarya ve elektrikli güç ünitelerinin yeni nesil elektrikli araçlarına 700 km’ye kadar menzil sağlayabileceğini açıkladı.

Ayrıntılar hakkında konuşmaktan kaçınan marka yetkilileri yeni sistemlerin şarj edilebilir hibrit araçlarına da katkısı olacağını belirtti. BMW, yeni sistem sayesinde hibrit araçlarının tamamen elektrikli olarak 100 km yol kat edebileceklerini vurgularken mevcut 530e iPerformance modelinin sadece 50 km menzile sahip olduğunu düşündüğümüzde, bu gelişmenin Alman marka için önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz.

Bu geliştirmeler, BMW’nin şarj edilebilir hibrit ve tamamen elektrikli olmak üzere 25 yeni araç planladığı yeni stratejisi NUMBER ONE > NEXT’in bir parçası.Şirket, elektrikli model atağının bir parçası olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen i Vision Dynamics  konseptinin de üretim versiyonunu yollara çıkaracak. Konu hakkında açıklama yapan BMW CEO’su Herald Krüger, ‘‘BMW markasının kalbini elektriklendiriyoruz. Bu modeli Münih tesisimizde inşa edeceğiz,  böylece Almanya’nın elektrikli araçlar için önemini vurgulayacağız.’’ ifadelerini kullandı.

BMW, bu sene ve önümüzdeki seneyi kapsayan kısa süreçte yaklaşık olarak 40 adet yeni ve güncellenen modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yapılacak olan yeniliklerin bir kısmı 8 Serisi ve X7 gibi üst sınıf otomobilleri kapsıyor.

Not: BMW i Vision Dynamics görselleri kullanılmıştır.