BMW, uzun zamandır beklenen 8 Serisi modelini 2018’de üretilmeye başlanacağını açıkladı. Yeni model, markanın Almanya’daki Dingolfing tesislerinde üretilecek.

Daha önce konsept versiyonu tanıtılan araç önümüzdeki yıl Avrupa ve ABD pazarlarında satışa sunulacak. Coupe versiyonun ardından ilerleyen yıllarda ise 8 Serisi Convertible’nin de model gamındaki yerini alması bekleniyor.

Piyasaya çıkması ile birlikte Mercedes-Benz S-Serisi Coupe ve Cabrio modellerine rakip olacak olan model bu bağlamda da markanın model boşluğunu doldurmuş olacak.7 Serisi’nde olduğu gibi birçok farklı motor seçeneği sunulması beklenen araçta turbo destekli 3.0 litrelik 6 silindirli ve 760Li xDrive modelinden tanıdığımız 6.6 litrelik V12’lik ünitelerin motor yelpazesinde olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Aracın M8 versiyonunda ise yeni M5’in kaputunun altında yatan 4.4 litrelik çift turbolu V8 motorun kullanılacağını biliyoruz.

BMW, yeni modelinin ne zaman tanıtılacağını henüz açıklamadı ancak 8 Serisi’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmasını bekliyoruz.

Not: BMW 8 Serisi Concept görselleri kullanılmıştır.