BMW, geçtiğimiz günlerde 8 Serisi Coupe‘yi tanıtmıştı. O günden bu yana aracın dört kapılı ve cabriolet versiyonlarını beklemeye koyulmuştuk. Bavyeralı üretici, heyecanımızı bir kat daha arttırmak için 8 Serisi Convertible modelinin Las Vegas ve Ölüm Vadisi’nde yapılan kamuflajlı testlerinin görüntülerini bizlerle paylaştı.

Bu sıcak iklim testleri ile BMW, bazı mekanik ve elektronik bileşenlerinin aşırı hava koşullarına karşı dayanıklılığını ölçüyor. 8 Serisi Convertible üretime geçmeden önce 50 dereceyi aşan sıcaklıklarda çöl koşullarında, Las Vegas’ın dur-kalk trafiğinde, Whitney Dağı çevresindeki çakıllı yollarda, Pasifik kıyıları ve Rocky Dağları arasındaki uzun mesafelerde test edilecek.

Ölüm Vadisi, üstü açık bir otomobil için pek uygun olmasa da Mojave Çölü’nün sıcaklığı ve kuruluğu özel bir asit testi için ideal koşulları oluşturuyormuş. BMW, 8 Serisi Convertible’yi saatlerce güneşe maruz bırakarak aracın elektroniğini, ses sistemini, sensörlerini, kameralarını, ekranlarını, bağlantı elemanlarını ve dijital klima kontrollerini ekstrem koşullarda test etmiş oldu.

Ayrıca aracı Hoover Barajı’nda da test ederek aracın elektronik sistemlerinin hidroelektrik santrallerden gelen elektromanyetik dalga bombardımanına nasıl tepki verdiğini de ölçtü. Aracın çok katmanlı ‘bez’ tavanının çöl tozlarını geçirmezliği de yine bu bölgelerde test edildi.

Testlerinde son aşamaya gelinen 8 Serisi Convertible gibi Gran Coupe de önümüzdeki yıl görücüye çıkacak ve 8 Serisi model ailesi tamamlanacak.