Cenevre Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala markalar da yeni ve konsept modellerinin teaser görüntülerini yayınlamaya başladılar. BMW de 8 Serisi Gran Coupe Concept’in ilk teaser görüntüsünü yayınlayarak bu akıma katıldı.

Paylaşılan görsel ile oldukça şık bir sedan otomobili bizlere sunan Alman marka araç hakkında bilgi vermekten kaçındı. Daha önce ortaya konan 8 Serisi konsepti temel alınarak üretilen Gran Coupe, uzun kaputu ve bagaj kapağına entegre spoyleri ile oldukça güzel bir görüntü ortaya koyuyor. Aracın sahip olduğu eğimli tavan çizgisi coupe karakterini desteklerken geniş çamurluklar ve onları dolduran büyük alaşım jantlar da sportif yapıya katkıda bulunmuş.

BMW’nin M8 temelli bir konsept otomobili fuarda sergilemek istediğini biliyorduk ancak paylaşılan otomobil sahip olduğu tasarım detayları ile üretim modeli olmaya oldukça yakın görünüyor. BMW, M8 Gran Coupe’nin üretim versiyonunun bir ön gösterimini Cenevre’de gerçekleştirmek istemiş olabilir.

Fuarda tanıtılacak olan konsept model eğer standart 8 Serisi Gran Coupe’nin bir ön gösterimi ise 450 beygir güç üreten 4.4 litrelik TwinPower V8 motora sahip olabilir. Ancak daha önce de dendiği gibi bu araç M8 Gran Coupe’nin üretim modeline ışık tutuyorsa kaputunun altında aynı motorun 608 beygirlik versiyonunu görebiliriz.

Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte bu sorularımızın cevap bulmasını umuyoruz. Ancak, konsept modelin güç ünitesinden ayrı olarak oldukça dikkat çekeceğini şimdiden söyleyebiliriz. Bavyeralı üretici, Cenevre’de 8 Serisi Gran Coupe Concept’in yanı sıra yeni X4 ve makyajlanan 2 Serisi Active Tourer modellerinin de lansmanını yapacak.