Oldukça şık görünümlü Concept M8 Gran Coupe modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunan BMW, performanslı modellerinde kullandığı ‘M’ harfine yepyeni bir anlam da yüklemiş.

‘M’ harfinin İngilizce ‘More(daha fazla)’ kelimesi yerine kullanıldığını belirten marka, yeni modellerinde ‘herşeyin daha fazlası’ bulunduğunu iddia ediyor.

BMW Başkan Vekili Adrian van Hooydonk, ”BMW 8 Serisi, BMW serisinin yeni amiral gemisi modeli olarak eşsiz sportifliği ve zarafeti birleştiriyor.” ifadelerinin yanı sıra “BMW Concept M8 Gran Coupe, yeni BMW 8 Serisinin en egzotik ve etkileyici türevine göz kırpıyor.” açıklamasında bulundu.

BMW’nin yeni tasarım felsefesine sahip olan konsept model, özellikle ön bölümdeki agresif duruşuyla dikkat çekiyor. Umarız bu tasarım üretim versiyonunda da değişmeden kalır.Yandan bakıldığında da sportif duruşunu devam ettiren model, uzun dingil mesafesinin yanı sıra uzun kaputu, eğimli tavan çizgisi ve kısa arka bölümüyle coupe formlu sedan karakterini ortaya koyuyor. Aracın kaslı çamurlukları ise sportif görünüme katkıda bulunuyor. Arka bölümde ise yeni X4 modelindekilere benzer stop lambaları bizleri karşılıyor. Oldukça agresif tasarlanan arka tampon belirgin difüzörü de beraberinde getiriyor.

Bu tasarım özelliklerine ek olarak aerodinamik yan aynalar, M logolu modellerin imzası haline gelen solungaç şeklindeki havalandırma, dörtlü egzoz çıkışı, ışığa göre yeşilden griye doğru değişen gövde rengi, altın renkli camlar ve fren kaliperleri araçta dikkat çeken diğer detayalar arasında yer alıyor.

Teknik verileri henüz açıklanmayan BMW Concept M8 Gran Coupe, önümüzdeki yıl ortaya çıkması beklenen 8 Serisi Gran Coupe ve M8 Gran Coupe’ye öncülük ediyor. Aracın üretim versiyonu tasarlanırken konsept modelden uzaklaşmaması en büyük temennimiz.