BMW CEO’su Herald Krüger, markanın Frankfurt Otomobil Fuarı’nda i5 modelini tanıtacağını doğrulamıştı. Bu açıklamanın ardından markanın Alman basın sitesi i5 modelinin yer aldığı bir videoyu yanlışlıkla paylaştı. Markanın geçmişini ve elektrikli geleceğini konu alan videonun sonunda daha önce patent görüntüleri ortaya çıkan i5 görüldü.

Görüntülerde ortaya çıkan araç geniş ızgaralarını takip eden ince farlara sahip. Aracın ön tamponunda ve ön camın önünde ise aracın rengiyle kontrast oluşturan siyah detaylara yer verilmiş.

Yenilikçi tasarım aracın profilinde de devam ediyor. Araçta kullanılan aerodinamik yan etekler va kıvrımlı yapı araca şık bir görüntü kazandırmış. Ön bölümde yer alan siyah detayları aracın tavanında, pencere çerçevelerinde ve aynalarında da görmek mümkün.

Aracın teknik detayları hakkında henüz bir bilgi yok ancak Krüger aracı ‘’elektrikli araç yol haritamızda başka bir önemli kilometre taşı’’ olarak nitelendiriyor.  Yönetici ayrıca, modelin i3 ve i8 arasında konumlandırılacağını ve tamamen elektrikli bir güç aktarma organına sahip olacağını doğruladı. Aracın menzili ise henüz doğrulanmadı fakat yeni modelin tek bir şarj ile 500 ile 700 km arasında yol kat etmesi bekleniyor.