BMW, yeni i8 Roadster’ın teaser videosunu yayınladı. Paylaşılan videoda aracın kamuflajlı prototiplerini dağ yollarında görüyoruz.

Henüz araç hakkında ayrıntılı bilgi paylaşmayan Alman üretici, i8 Roadster’ın sessiz sürüş ve sıfır emisyon sunarak üstü açık sürüş keyfini bambaşka bir boyuta taşıyacağını iddia ediyor.

i8 Roadster önümüzdeki sene piyasaya sürülmesinin ardından grafikleri değişen farlara ve güncellenen iDrive bilgi-eğlence sistemi ile yenilenen iç mekana kavuşacak olan coupe versiyonun yanındaki yerini alacak.

Her iki modelinde güncellenen güç ünitesi ile birlikte gelmesi bekleniyor. 3 silindirli 1.5 litrelik motora eşlik eden elektrikli motora sahip ünitenin gelen haberlere göre 420 beygir civarında güce sahip olacağı iddia ediliyor.

İddia edilen rakamlar doğru ise i8 Coupe’nin 0’dan 100 km/s sürate 4.2 saniyenin altında ulaşacağını söyleyebiliriz. Aracın son hızının ise 250 km/s ile sınırlı olması bekleniyor. Roadster, kuşkusuz ki coupe versiyondan daha yavaş olacaktır ancak araç ile ilgili ayrıntılı bilgileri tanıtımının yapılacağı Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan sonra öğrenebileceğiz.