BMW, geçtiğimiz günlerde CSL logolu araçların yeniden hayata geçirileceğini doğrulamıştı. Bu açıklamanın ardından CSL versiyonuna kavuşacak ilk model olması beklenen M2’nin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Gelen bilgilere göre Bavyeralı otomobil üreticisinin, M2 CSL versiyonunu, mevcut 2 Serisi modellerinin ömrünün sonuna doğru tanıtacağı belirtildi.

Mevcut M2, 365 beygir güç üreten 3.0 litrelik 6 silindirli TwinPower turbo motoruna sahip. CSL versiyonunda ise S55 kod adlı M3 ve M4 modellerinde kullanılan 400 beygir güce sahip olan motorun kullanılacağı iddia edildi. Gelen bilgiler doğruysa M2 CSL’nin 0-100 km/s hızlanma süresinin 4 saniyenin altında olacağını söyleyebiliriz.Arkadan çekişli olmaya devam edecek olan M2 CSL modelinde araç gücünü 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı şanzımanla yere aktarabilecek.

Araç hakkında şuan için çok az şey biliniyor ancak, aracın ağırlığını azaltmak için markanın çeşitli karbon fiber parçalara yer vereceği öngörülüyor. Aynı zamanda spor koltuklara sahip olacak aracın iç mekanı birçok ekstra parçadan arındırılacak.

BMW M Departmanı Başkan Yardımcısı Dirk Hacker, M2 modelinin satış beklentilerini aştığını, GTS ve CS gibi versiyonlara olan talebin de arttığını söyleyerek, şirketin model için yüksek beklentileri olduğunu belirtti. Hacker ayrıca, “Motor sporlarında gerçek mirasa sahip olan herhangi bir otomobil bizim için bir fırsattır” diyerek sözlerini noktaladı.

Not: BMW M2 görselleri kullanılmıştır.