Markalar son dönemde birbiri ardına modellerinin sınırlı sayıdaki versiyonlarını üretmeye başladı. Bu akımın son üyesi ise BMW M3 CS olacak.

Daha önce M4 CS modelini tanıtan Bavyeralı üreticinin 4 kapılı sedan modeli için de benzer planları bulunuyor. BMWBlog’dan yapılan açıklamaya göre BMW, yeni M3 CS modelini bu ay içinde tanıtacak.

Yakında tanıtılması beklenen aracın şimdiye kadarki en güçlü M3 modeli olması planlanırken araç, coupe karosere sahip kardeşinin sahip olduğu bütün ekstraları içinde barındıracak. Karbon fiber takviyeli ön kaput, tavan ve difüzörün yanı sıra bagaja entegre küçük rüzgarlığın da araçta yerini alması bekleniyor. Yapılan bu görsel değişiklikler aracı standart M3 modelinden ayırmakla kalmayıp aynı zamanda aracın daha hafif olmasını da sağlayacak.

Araçta yer alan değişiklikler sadece dış bölüm ile sınırlı kalmayacak elbette. Sınırlı sayıda üretilecek olan yeni versiyonda daha sert süspansiyon ayarlarının yanı sıra opsiyonel olarak sunulacak seramik frenler ve daha büyük takla barının yer alması bekleniyor. Aracın kaputunun altında ise M4 CS modelinde de kullanılan 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli çift turbo destekli motorun görev yapması planlanırken motorun sahip olduğu 460 beygir güç ve 600 Nm tork değerleri korunacak.

Sınırlı sayıda üretilecek olan M3 CS’nin üretim adedi için henüz tam rakam belirlenmezken aracın fiyatı da standart M3’ün bir miktar üzerinde olacaktır.

Not: BMW M4 CS görseli kullanılmıştır.