Yeni BMW M5 sahip olduğu 600 beygir güç ve 750 Nm’lik tork değeri ile oldukça etkileyici bir otomobil olduğunu ortaya koyuyor. Ancak yine de bu performanslı otomobilin rakamlarını yeterli bulmayanlar için BMW, aracın çok daha etkileyici Competition Package versiyonunu da kısa zaman sonra ortaya koymaya hazırlanıyor.

Alman marka, yeni performanslı versiyonunu resmi olarak tanıtmadan önce Bimmerpost kullanıcıları sayesinde aracın ayrıntılarını öğrenmiş olduk. Competition Package ile birlikte gelen fazladan 25 beygir ve 50 Nm tork ile toplamda 625 beygir güce ve 800 Nm tork değerlerine ulaşan araç, bunlara ek olarak spor egzoz sistemi, daha sert süspansiyon sistemi ve yeni jantları da içinde barındıracak. Artan performans rakamları ile birlikte 0-100 km/s hızlanması standart M5’ten 0.1 saniye hızlı olan Competition Package 3.3 saniyede bu hıza ulacaşak. Bu değer Mercedes-AMG E63 S’in de 0.1 saniye önünde .

Tüm değişiklikler gövdenin altında olmayacak tabi ki, Competition Package ile birlikte araçta siyah ayrıntılara yer verilecek. Siyah logolar, siyah ön ızgara ve siyah arka tampon ayrıntıları ile standart M5’ten ayrılacak.

Aracın sızdırılan görselleri ve teknik ayrıntılarının ardından BMW’nin de M5 Competition Package’yi yakın zamanda gün yüzüne çıkarmasını bekliyoruz.