BMW’nin X2 Concept modelini tanıtmasının ardından herkes merakla üretim modelinin nasıl olacağını düşünmeye başlamıştı. BMW’nin X2 modelinin patenti için kullandığı görsellerin sızdırılması ile birlikte otomobil severlerin kafasındaki soru işaretlerinin büyük bir kısmının kalkacağını düşünüyoruz. Patent görsellerinden anladığımız kadarıyla üretim modeli, doğal olarak konsept modeldeki etkileyici tasarım ögelerinin birçoğunu yontulmuş bir şekilde içinde barındırıyor.

Yeni model, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan model ile bazı benzerlikler içerse de konsept modeldeki agresif tasarım çizgileri üretim modeline pek taşınmış gibi görünmüyor.

Aracın ön tarafına baktığımızda, ön farların konsept modelde olduğu gibi sinirli bakışlara sahip olduğu görülüyor ancak keskin tasarım çizgisi yerini BMW’nin genel tasarım çizgisine bırakmış. Konsept modelde yer alan agresif hava girişleri de üretim modelinde yine törpülenerek karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Fütüristik ince yan aynaları da yine üretim modelinde göremeyeceğiz. Konsept modeldeki kapı kollarının yerini geleneksel kapı kollarına bırakması da bizleri şaşırtmadı.

BMW-X2-Patent-2Arka tarafta ise konsept modele biraz daha sadık kalındığını söyleyebiliriz. Stop lambaları daha kalın bir yapıya bürünse de genel formu aynı kalırken çift egzoz çıkışı ise yerini tekli ve daha küçük bir çıkışa bırakmış. Konsept modelde yer alan C sütunundaki BMW logosu üretim versiyonuna da taşınacak gibi görünüyor, bu logo BMW’nin yeni imzası haline gelebilir.

BMW, gün geçtikçe gelişen SUV pazarına X2 modeli ile yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Mercedes-Benz’in X2 modeline cevabı ise GLA Coupe ile olacak. BMW, yeni modelini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planlıyor.

Yanıt yaz