BMW, X5 ve X6 modelleri için daha fazla donanım ve seçkin özellikler sunan yeni paketler getiriyor.

X5 modelinden başlayacak olursak, Special Edition adı verilen yeni donanım, M Sport paketi ve ısıtmalı ön koltuklar da dahil olmak üzere Dakota deri döşemesinin birleşiminden oluşuyor. BMW bu pakette, iç mekanda 5 farklı renk seçeneği sunacak.

BMW X5 Special Edition ayrıca koyu renkli cam ve çok işlevli gösterge ekranına da sahip olacak. Yeni donanım seviyesi M50d dışındaki tüm versiyonlarda alınabilecek.BMW X6’da sunulacak olan M Sport Edition paketi ise sahip olduğu Long Beach Mavi rengi ve iç mekanda yer alan karbon fiber şeritler ile diğer modellerden ayrılacak. Müşteriler ayrıca Carbon Siyah ve Mineral Beyaz renklerinden birini de tercih edebilecekler.

M Sport paketinde yer alan tasarım detaylarını da içinde barındıracak olan yeni donanım seviyesinde 21 inç boyutundaki jantlar ise opsiyonel olacak. Tıpkı X5’te olduğu gibi M50d dışındaki tüm X6 modellerinde yeni paket satın alınabilecek.

BMW, yeni donanım seviyelerine kavuşan X5 ve X6 modellerinin 2017 yılının Aralık ayından itibaren satışa sunulacağını belirtti.