Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan otomobiller arasında bu sene BMW X7 Concept modelini göremedik. BMW’nin ön üretimine başladığı modeli herkes Detroit’te görmeyi beklerken aracın bu fuarda yer almaması oldukça merak uyandırdı.

İlk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan X7 iPerformance Concept daha sonra ise Los Angeles Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Bu fuarların ardından Detroit Otomobil Fuarı’nda da sergilenmesi beklenen aracın başına ise yolda birşeyler gelmiş.BMW, olay hakkında ayrıntı paylaşmadı ancak yapılan iddialara göre SUV model Detroit’e getirilirken taşınma sırasında hasar görmüş. Bu kazanın ardından fuarda X7 modeli yerine 7 Serisi’ne yer verilmiş.

BMW X5’in üzerinde konumlandırılacak ve amiral gemisi SUV modeli olacak olan X7, üç koltuk sırasına sahip olacak. Markanın Spartanburg tesislerinde diğer SUV modeller ile birlikte ön üretimine başlanan aracın yakın zamanda seri üretime geçmesi bekleniyor.

2019 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği ön görülen araç Mercedes-Benz GLS, Audi Q7, Volvo XC90 ve Range Rover Sport modeline rakip olacak.