BMW, amiral gemisi SUV modeli X7’nin üretiminde artık son aşamaya geldi. Markanın Spantanburg fabrikasında ön üretimine başlanan modelin 2018 yılının son aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.

BMW Spartanburg fabrikasının müdürü Knudt Flor, X7’nin üretimi hakkında,”Bu çok özel bir araç ve çalışanlarımız X ailesinin yeni üyelerini bekliyor. BMW X7 ile birlikte toplam beş BMW X modeli de Spartanburg’tan dünyanın dört bir köşesine ihraç edilecek.”  açıklamasında bulundu.Üretim öncesi modeller, optimizasyonlarının yapılması için çeşitli testlerden geçerek aracın kusursuz hale gelmesi sağlanacak. Homologasyon ve tescil işlemlerinin yanı sıra ekstrem hava koşullarında dayanıklılık testleri gibi birçok farklı değerlendirmeye tabî tutulacak olan model daha sonra ise seri üretime geçecek.

Ön üretim aşamasının görüntülerini bizlerle paylaşan BMW, yeni SUV modelini büyük oranda gizlese de aracın devasa böbrek ızgaralarını ve şık farlarını gözler önüne sermiş. Tasarım anlamında büyük ölçüde X7 iPerformance Concept ile benzeşecek olan model, Range Rover ve Mercedes-Benz GLS gibi modellerden müşteri kapmaya çalışacak.