BMW, Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde tanıtacağı yeni roadster konseptinin teaser görüntüsünü paylaştı. Konsept model yeni nesil Z4’ün nasıl görüneceği hakkında ipuçlarına sahip.

Oldukça kıvrımlı çizgilere sahip olan model sahip olduğu büyük ızgara ile güzel bir görüntü ortaya koyuyor. Modelde yer alan LED gündüz farları grafikleri ve üst üste konumlandırılmaları itibariyle oldukça dikkat çekiyor.

Sportif tasarım arka bölümde devam ediyor. Eğimli ön cam ve ince dikiz aynaları aracın aerodinamik yapısına katkıda bulunurken geniş ön çamurluk, ön çamurluğun arkasında bulunan hava girişleri ve kaslı arka çamurluk aracın sportif karakterini destekler nitelikte. Araçta dikkat çeken diğer detaylar arasında ise geniş çamurlukları dolduran büyük alaşım jantları ve ön koltuk başlıklarının arkasında yer alan şık destekleri sayabiliriz.

BMW, araç hakkında detaylı bilgileri henüz bizimle paylaşmadı. Markanın, ‘sportif ve gelişimci’ olarak tanımladığı konsept modeli, şirketin modern roadster yorumunu ortaya koyuyor.

BMW’nin tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Adrian van Hooydonk araç hakkında ‘’Konsept, yeni BMW tasarım dilini tüm açılardan ve tüm detayları ile ortaya koyuyor. Dinamik görünüşlü ön cephe, çarpıcı yan tasarım, temiz çizgilere sahip bir arka tasarım: birkaç çizgi ve yüzeyler arasındaki ince etkileşim güç ve heyecan duymak için yeterli.‘’ ifadelerini kullandı.

BMW, yeni konsept modelini 17 Ağustos’ta tanıtacak. Yeni nesil Z4 modeline ışık tutan konseptin ardından ise aracın  üretim modelinin 2018 yılının başında tanıtılacağı BMW tarafından doğrulandı.