BMW, Z4 Concept modelini geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından bazı tasarımcılar her zaman olduğu  gibi yeni modele kendi yorumlarını kattı. Aracın coupe versiyonu da bunlardan biri.

X-Tomi Design, hiç zaman kaybetmeyerek araca sabit bir metal tavan ekleyerek modelin olası rakipleri Porsche 718 Cayman ve Audi TT Coupe modellerine karşı nasıl görüneceğini gözler önüne serdi. Yapılan tasarım yorumu ile metal tavan araca eklenirken yeni bir gövde rengi tercih edilmiş. Bunun dışında arka koltuk başlarında yer alan şık desteklerin de metal tavan ile birlikte yerini kaybettiğini görüyoruz.

2017 Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde yeni nesil Z4’e ışık tutacak olan konsept modelini tanıtan marka aracın metal tavanlı bir versiyonunun olmayacağını net bir şekilde dile getirmişti ancak bu açıklama tasarımcılara bir engel değil tabi ki.

Toyota ile birlikte geliştirilen model, Supra ile birçok parçayı paylaşacak. Toyota, BMW’nin aksine Supra’nın sabit metal tavanlı versiyonunu da üretecek.

Aracın kaputunun altında ise 4 ve 6 silindirli motorların görev yapması beklenirken bu üniteler manuel ve otomatik şanzımanlar ile tercih edilebilecek. Gelen haberler aracın hibrit bir versiyonunun da ilerleyen aşamalarda model gamına katılabileceği yönünde ancak bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yok.

BMW, yeni nesil Z4’ün 2018 yılında yapılacak tanıtımının ardından yeni modelini yıl sonunda satışa sunacaktır.