Bugatti, Cenevre’de bir sürprize imza atararak Chiron Sport modelini tanıttı. Chiron’un güç ve performans değerlerine dokunmayan marka elden geçirilen otomobilin ‘çok daha iyi yol tutuşa ve çevikliğe sahip’ olduğunu belirtti.

Avrupa’da vergiler hariç 2.65 milyon Euro fiyat biçilen model daha hafif jantların yanı sıra ön cam sileceği dahil olmak üzere kullanılan karbon fiber miktarının artması ile standart modele göre yaklaşık 18 kg hafiflemiş. Ağırlık avantajı ile birlikte %10 oranında daha sert amortisörlere yer verilen modelin süspansiyon ve direksiyon sistemleri de geliştirilmiş.

Bu saydığımız geliştirmeler ilk etapta çok etkileici görünmese de Chiron Sport’un standart versiyona göre Nardo pistinde 5 saniye daha hızlı olduğu vurgulandı. Ayrıca aracın 200 km/s hızı aşan virajlarda bile yol tutuş konusunda bir sorun yaşamadığı belirtildi.Chiron Sport, dış bölümde kullanılan karbon fiber malzemeler ve farklı jantlar ile standart versiyondan ayrılırken iç bölümde de siyah renkli marş düşmesi, sürüş modu tuşu ve marka logoları ile farklı bir görünüm elde edilmiş. Ayrıca, orta konsolda ve kapı içlerinde yer verilen Sport logoları aracın özel bir versiyon olduğunu sürücüsüne hatırlatıyor.

İtalyan kırmızısı adı verilen renkle Cenevre Otomobil Fuarı’nda arz-ı endam eden modelin iç mekanında ise siyah rengin yanında kullanılan kırmızı dikişler dikkat çekiyor. Hiper otomobil bu rengin dışında Fransız Yarış Mavisi, Gri Patlaması ve Barut adı verilen renklerle de tercih edilebilecek.

Tüm opisyonlarla birlikte fiyatı Avrupa’da 2.98 milyon Euro’yu bulan modelin bu yıl düzenlenen fuarın en pahalı otomobili olması bekleniyor.