Bugatti, Chiron’u henüz geçtiğimiz sene tanıtmasına rağmen aracın halefi hakkında konuşmaya başladı bile. Geçtiğimiz günlerde 0-400 km/s hızlanma ve 400-0 km/s durma toplam süre rekorunu ele geçiren modelin halefinin şimdiden düşünülüyor olması, Bugatti’nin araçlarının başarısının arkasındaki sır olarak görülebilir.

Geçen hafta Frankfurt Motor Show’da gazeteciler ile konuşan Bugatti CEO’su Wolfgang Dürheimer, çalışmaların yakında yeni nesil bir hiper otomobil üzerinde başlayacağını belirtti.

‘‘Chiron uzun bir süre bizimle beraber olacak.’’ diyen Dürheimer, ‘‘Bundan sonra sorulması gereken soru, sırada ne var? Bu sorunun 2019 yılında cevaplandırılması gerekiyor. Gelecek yıl, farklı fikirleri ele alacağımız bir ön geliştirme yılı olacak.’’ ifadeleriyle Chiron’dan sonra çıkacak model için çalışmaların yakın zamanda başlayacağını belirtmiş oldu.Chiron, e-şarj cihazları ile elektrikten yardım alsa da yeni modelin elektrikten daha fazla yararlanması bekleniyor. Bu konu hakkında net konuşmayan Dürheimer, ‘‘Elektrifikasyon Bugatti için söz konusu olabilir. Henüz kararlaştırılmadı, ama ilginç alternatiflerimiz var. Yarış devam edecek. Her boyutta daha hızlı, daha çabuk ve daha iyi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Chiron modeli aramızdan ayrılmadan ise tıpkı Veyron’da olduğu gibi daha güçlü ve hızlı Super Sport versiyonunun yanı sıra üstü açılabilir bir Chiron’u da ilerleyen yıllarda görmemiz mümkün.