Bugatti, yeni modeli Divo‘yu önümüzdeki ay Pebble Beach’te tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak Fransız üretici tanıtımdan önce otomobil meraklılarını biraz daha heyecanlandırmak adına Facebook üzerinden bir teaser video yayınladı.

Yeni modelin Chiron’un daha sürücü odaklı bir versiyonu olması beklenirken ismini de önceki modellerde olduğu gibi Bugatti’nin savaş öncesi grand prix sürücülerinden alıyor. Bugatti, yeni modelinde Targa Florio’yu iki kere kazanan Albert Divo’nun ismini kullanmayı tercih etmiş.

Bugatti, yeni modelin mevcut Chiron ile aynı mimariye sahip olsalar bile yeni bir formla daha kapsamlı bir şekilde yeniden oluşturulacağı için farklı bir model ismi kullanmayı uygun görmüş. Ayrıca yeni modelde maksimum hızdan çok yol tutuşa önem verileceği konuşulurken bunun için çok daha agresif aerodinamik elemanlar, daha sert süspansiyon ve daha hafif bir yapıya yer verileceği de gelen haberler arasında.

Tüm bu eklemeler ile Chiron Sport modelinden bile daha sürücü odaklı olacağını söyleyebileceğimiz Divo’nun yine bu modelde yer alan 1.500 beygir güç ve 1600 Nm tork üretebilen 8.0 litrelik dört turbo beslemeli W16 motora da ev sahipliği yapmasını bekliyoruz. Yaklaşık olarak 5 milyon Euro’luk fiyat etiketine sahip olacağı belirtilen Divo’nun üretimi ise sadec 40 adet ile sınırlandırılmış.

Herkesi meraka düşüren videoda ise Bugatti Divo’nun stop lambaları ile birlikte egzoz hırıltıları yer alıyor. Yeni modelin sadece çok küçük bir kısmını görmek bile bizleri heyecanlandırmaya yetti. Yeni modelin 24 Ağustos’ta yapılacak tanıtımına kadar hiper otomobil ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Bugatti Divo

Divo Details. Get ready. #BUGATTIDivo #Divo #BuiltforCorners

Bugatti paylaştı: 25 Temmuz 2018 Çarşamba